19 juli 2021
De notaris – een zaak van mensen

Het is niet de eerste keer dat wij schrijven over ons mooie vak. Eerder belichtten we de misvatting over ons en onze taak (en nee, stoffig is zeker niet waar wij ons mee identificeren) en doken we al eens wat dieper in de wereld van de stugge (moeilijke) notaristaal waar ons vak om bekend staat.

 

Vandaag gaan we een beetje de andere richting in, waarbij we ons met name richten op wat we eigenlijk doen en wat er op ons pad komt. En hoewel je mogelijk je wel een voorstelling kunt maken van de bijzondere verhalen die onze praktijk te bieden heeft, we schijnen een lichtje op dat wat ons vak zo bijzonder maakt.

 

 

De Mens

Mensen. Daar draait ons vak om. Niet om ellenlange pagina’s tekst. Niet om moeilijke passages. Niet om een manier om zoveel mogelijk lastige woorden in een document te proppen en een handtekening te zetten.

 

Ons werk draait om mensen. Om hun leven en hun dood, hun samen en hun alleen, hun wensen, eisen en angsten. Dat zich dat uiteindelijk vertaalt naar het opschrijven van al die keuzes in belangrijke documenten is helemaal waar. En bij al dat nadenken over nu en over later komt veel kijken. Twijfels, vragen, onzekerheden, angsten, maar vooral ook levensvreugde en rust, door het gevoel van zekerheid en ‘je zaken op orde te hebben’.   

 

Die factor mens zien we, soms “helaas”, in onze praktijk maar al te vaak terug. Niet alleen bij mensen die naar ons komen om hun zaken te regelen, maar ook de mensen die aan de andere zijde staan. Nabestaanden die rechten willen claimen, ruzies over geld en wat er is vastgelegd (of niet). Waar er zoveel moois in de mens zit, zien we soms ook wat met name geld met een mens kan doen.

 

 

Kernpunten in ons leven

Het is niet de eerste keer dat we uitleggen dat een notaris eigenlijk vooral bij kernpunten, belangrijke momenten in je leven, in beeld komen.

En het lastige voor veel mensen is, dat onze rol er soms is om de, vaak pessimistische, Spiegel voor te houden.

 

Samenwonen, trouwen, een huis kopen met de liefde van je leven. Samen een gezin starten en nadenken over jullie toekomst en hoe je zekerheden in bouwt. Daar stralen wij graag in mee. Maar tegelijkertijd is het ook onze taak om je te laten nadenken over de ‘wat nou als’-situaties. Wat als het zonnige geel naar grijs vertrekt?

 

Natuurlijk bestaat ons vaak ook voor een gedeelte uit de situaties waar je liever niet over nadenkt. Wanneer je niet meer in staat bent om zelf keuzes te maken of het tot je overlijden komt. Maar ook dan en misschien juist dan, geeft het ook zekerheid dat je zaken goed geregeld hebt. Dat je geldzaken, je erfenis, het ‘regelen van je leven en je dood’ in goede handen is of komt.

 

 

De verfijnde balans

Wat al die kernmomenten met elkaar gemeen hebben, is emotie en gevoel. Soms van liefde en hoop en vooruit kijken, maar veelal ook de grijze of zwarte scenario’s en het regelen van zaken voor minder mooie tijden.

 

En daarin zit ook net wat ons vak zo bijzonder maakt en wat niet elke notaris een prettige notaris maakt.

Die verfijnde balans tussen oog voor de mens en de emotie.. en het werk dat gedaan moet worden. Als notaris heb je immers een job-to-do. Je taak is niet alleen vastleggen, maar ook het stellen van de juiste vragen. Het voorstellen van lastige, vervelende, maar wel uit realiteit stammende scenario’s hoort OOK bij ons vak.

 

 

Ben je benieuwd naar wat we voor je kunnen doen? Neem vooral een kijkje op de website of stel een meer gerichte vraag aan ons team.

 

Denk je dat je bij ons team past, dan nodigen we je graag uit voor een open sollicatie OF neem een kijkje bij onze vacatures.

 

 

 

 

 


 

Huijbregts Notarissen maakt gebruik van cookies
Huijbregts Notarissen gebruikt cookies en vergelijkbare technieken om de website goed te kunnen laten werken en om te analyseren hoe de website wordt gebruikt. Als u op de knop Accepteren klikt, worden er daarnaast cookies gebruikt voor advertentiedoeleinden. Dit maakt het mogelijk om van ons afkomstige advertenties buiten deze website relevanter voor u maken. Wilt u dit liever niet, dan kunt u uw instellingen wijzigen.

Accepteren Cookie instellingen